Sistem mentorstva
Sistem mentorstva
Pridružite se študijskemu krožku za kitajski ...
Kitajski jezik velja za najbolj razširjen materni jezik na svetu, govori ga več kot 1,3 milijarde ljudi, kar je več kot petina ...
VSI DOGODKI >>Zavedamo se, da zgolj svetovanje o disleksiji ter potrditev prisotnosti disleksije pri posamezniku ni dovolj. Oseba z disleksijo namreč potrebuje podporo pri razvijanju strategij za spopadanje z izzivi, ki jih prinaša disleksija.
Zato smo v okviru Inštituta ustanovili bazo mentorjev, ki so kot prostovoljci pripravljeni spremljati otroke in mladostnike z disleksijo. Mentorji so opravili prvo usposabljanje v študijskem letu 2011/12 na Slovenski univerzi za tretje življenjsko obdobje, združenju za izobraževanje in družbeno vključenost, sedaj pa svoje znanje dopolnjujejo s stalnim strokovnim izpopolnjevanjem.
Usposabljanje za mentorje
2015/16
V študijskem letu 2015/16 smo pripravili naslednja strokovna predavanja:
- dr. Alan Penn: usposabljanje za učitelje osnovnih šol o skotopičnem sindromu;
- Jana Kruh Ipavec: Davisova metoda za korekcijo težav pri disleksiji;
- Dušica Kunaver: učenje angleščine za osebe z disleksijo;
- prof. dr. Ana Krajnc: Odkrivanje talentov pri osebah z disleksijo;
- Domen Fras: tipografija in digitalne aplikacije za osebe z disleksijo.
2011/12
V študijskem letu 2011/12 smo izvedli usposabljanje za mentorje in učitelje z naslovom Disleksija: med genialnostjo in izločenostjo. Izobraževanje je mentorjem in učiteljem pomagalo prepoznati pojav, kako pomagati drugim ali morebiti sebi, k ustreznemu, zadovoljujočemu načinu življenja in dela.
Usposobili smo 34 mentorjev in učiteljev iz vse Slovenije, ki sedaj delujejo bodisi kot prostovoljci-mentorji osebam z disleksijo bodisi v šoli kot nosilci podpore otrokom in mladostnikom z disleksijo.
Predavatelji so bili prof. dr. Ana Krajnc, prof. dr. Marija Kavkler, dr. Dušana Findeisen, dr. Milena Košak Babuder in Tamara Jare.
Že želite izvedeti več o usposabljanju, prelistajte izobraževalni program.